Ułatwienia dostępu

lek. med. Ryszard Pilarek
lek. med. Ryszard Pilarek specjalista neurochirurg
Od 2017 r. przyjmuje w Poradni neurochirurgicznej oraz Poradni leczenia bólu w Centrum Medycznym NOVUM-MED w Wodzisławiu Śląskim.

lek. med. Ryszard Pilarek

Studia medyczne ukończył na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Ligocie w 2002 r. Od początku związany z Wodzisławiem, w którym w 2003 r. rozpoczął prace na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym, a w 2004 r otworzył specjalizację w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Od 2007 r. pracuje na Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju uzyskując w 2013 r. tytuł specjalisty.

Od wielu lat leczy pacjentów z operacyjnymi chorobami kręgosłupa oraz chirurgicznymi schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Obecnie również zajmuje się leczeniem chorych z dolegliwościami bólowymi zarówno przed jak i pooperacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa oraz narządu ruchu.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa oraz Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.