A A A

Porad lekarskich w zakresie okulistyki udziela zespół lekarzy pod kierunkiem Pani Prof. Ewy Mrukwy-Kominek z Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii SPSK Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wizyta lekarska obejmuje pełne badanie okulistyczne tj. badanie ostrości widzenia, komputerowy pomiar wady refrakcji i krzywizny rogówki z doborem korekcji okularowej, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego z pomiarem grubości rogówki, badanie w lampie szczelinowej z badaniem dna oka. Ponadto w zakres porady wchodzi postawienie diagnozy, leczenie zachowawcze chorób oczu, kwalifikacja do ewentualnego leczenia operacyjnego oraz pomoc w stanach nagłych takich jak usunięcie ciała obcego z powierzchni oka.

Proponujemy również dobór korekcji okularowej. Opieka specjalistów skierowana jest do Pacjentów z: Wodzisławia Śląskiego, Radlina, Pszowa, Rydułtów, Rybnika, Raciborza i innych miast.

 

W Poradni okulistycznej przyjmują specjaliści okuliści:

Cennik  zł

 Rodzaj badań Cena
Wizyta - prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek 300 zł
Wizyta - lek. med. Monika Jara
180 zł
Wizyta - lek. med. Magdalena Wojtaszek-Pawlik
180 zł
Wizyta - lek. med. Anna Dziurok - Wistuba 180 zł
Wizyta - lek. med. Julia Janiszewska-Salamon 
180 zł
Wizyta - lek. med. Michał Bogocz 180 zł
Wizyta - lek. med. Łukasz Kempys 180 zł
Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową (tonometria z pachymetrią) 30 zł
Komputerowe badanie wzroku (refraktometria z keratometrią) 30 zł
Pełne komputerowe badanie wzroku (refraktometria, keratometria, tonometria, pachymetria) 50 zł

 

ssOCT TOMOGRAFIA OPTYCZNA NERWU WZROKOWEGO I SIATKÓWKI - badania na podstawie skierowania lekarza wykonuje dr Monika Jara posiadająca wieloletnie doświadczenie w ocenie wyników tomografii optycznej OCT (pacjent z wynikiem i opisem wraca do okulisty prowadzącego) - należy wcześniej zapisać się na badanie w rejestracji NOVUM-MED. Koszt badania: jedno oko - 150 zł; obydwoje oczu - 200 zł

 

Angio OCT - angiografia bez konieczności podawania kontrastu 200/250 zł

Więcej…