A A A

Poradnia lekarza rodzinnego w Wodzisławiu Śląskim oferuje BEZPŁATNĄ OPIEKĘ MEDYCZNĄ na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Ośrodek Zdrowia w Lubomii mieści się przy ul. Parkowej 2.

Od 40 lat świadczymy usługi medyczne dla mieszkańców Lubomii, a od 15 lat w zmienionej formie organizacyjnej podmiotu leczniczego NOVUM-MED. W Lubomii w ramach kontraktu z NFZ udzielamy porad lekarskich z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), a dodatkowo organizujemy konsultacje specjalistów w dziedzinach: rehabilitacja medyczna, neurologia, alergologia, diabetologia, endokrynologia, onkologia, ortopedia.

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej dysponujemy wykwalifikowaną kadrą medyczną: lekarzy specjalistów chorób wewnętrznych, specjalistów medycyny rodzinnej, pediatrów, lekarzy w trakcie specjalizacji (posiadamy akredytację Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu do kształcenia lekarzy w zakresie medycyny rodzinnej).

Ośrodek czynny jest w godzinach:

poniedziałek od 7.00 do 15.00,
wtorek od 11.00 do 18.00,
środa od 7.00 do 15.00,
czwartek od 8.00 do 18.00,
piątek od 10.30 do 18.00.

Mile widziana rejestracja telefoniczna pod nr 32 45 16 566.

Poza godzinami przyjęć w godzinach nocnych i w dni wolne od pracy w przypadkach nagłych pomocy udziela punkt przy Izbie Przyjęć w Szpitalu w Wodzisławiu Śl. Materiał do badań laboratoryjnych pobieramy w poniedziałki i środy od 8.00 do 10.00, a w Wodzisławiu Śl. codziennie.

Dla naszych pacjentów kilka razy w roku organizujemy akcje profilaktyki chorób układu krążenia i oddechowego, mammografię, badanie słuchu, wzroku, gęstości kości. Posiadamy aparat USG, EKG, spirometr, a w naszej filii w Wodzisławiu Śl. zaawansowany technologicznie aparat USG gdzie oprócz podstawowych badań jamy brzusznej, tarczycy i piersi wykonujemy Echo serca (UKG), Doppler tętnic i żył.

 

W skład Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) wchodzi lekarz pediatra oraz lekarz ogólny zwany również lekarzem rodzinnym, czy też lekarzem pierwszego kontaktu. W Ośrodku Zdrowia w Lubomii pracują lekarze z wieloletnim doświadczeniem.

Do dyspozycji Pacjentów w Przychodni w Lubomii są:

 • lek. med. Agata Szpila-Duda - pediatra,
 • lek. med. Monika Czech,
 • lek. med. Anna Grabiec,
 • lek. med. Anna Lubos,
 • Joanna Moric – położna środowiskowa, 
 • Izabela Kolonko – pielęgniarka środowiskowa, 
 • Maria Miketa - pielęgniarka,
 • Marzena Tomas - pielęgniarka.

 

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej jaką oferuje nasz Ośrodek. Wystarczy wypełnić deklarację dostępną w rejestracji i oddać w naszej przychodni.

  

UWAGA: W przypadku mężczyzn konieczne jest złożenie 2 deklaracji (lekarza POZ i pielęgniarki). Kobiety składają wszystkie 3 deklaracje (lekarza POZ, pielęgniarki i położnej).

Wszystkie druki możecie Państwo otrzymać także w rejstracji Przychodni w Lubomii.

 

Kim jest lekarz pierwszego kontaktu?
Lekarz POZ odpowiada za koordynację procesu diagnostyczno - terapeutycznego oraz stwierdza potrzebę konsultacji i leczenia przez lekarz specjalistę. To on jest pierwszym ogniwem kontaktu z systemem opieki zdrowotnej. To on zapewni Ci otwartą i nielimitowaną dostępność zajmując się wszystkimi Twoimi problemami zdrowotnymi.

 

Zakres świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej obejmuje:

 • opiekę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (rodzinnego),
 • opiekę pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej,
 • opiekę położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej należą w szczególności działania związane z:

 • badaniami i poradami lekarskimi,
 • diagnostyką i leczeniem,
 • kierowaniem na leczenie specjalistyczne, szpitalne, uzdrowiskowe i szpitalne,
 • szczepieniami ochronnymi określonymi w kalendarzu szczepień.