Ułatwienia dostępu

Alidya - Cellulit

Zabieg Alidya polega na podaniu preparatu bezpośrednio w tkankę podskórną.
Jest podawany cienką igłą i jest praktycznie bezbolesny.
U wrażliwych pacjentów lekarz może zdecydować o zastosowaniu znieczulenia.


ILOŚĆ ZABIEGÓW
Skuteczność zabiegu gwarantuje wykonanie serii od 7 do 12 zabiegów. Zabiegi wykonuje się w odstępach 7-10 dniowych. Po pełnym cyklu zabiegowym możliwe jest wykonanie jednego lub kilku powtórzeń w odstępie 15-30 dni. Zaleca się powtarzanie leczenia raz w roku w celu utrzymania stabilnego rezultatu.


Po oczyszczeniu skóry okolicy, która będziemy poddawać zabiegowi z użyciem preparatu Alidya, nakładamy preparat znieczulający w kremie i czekamy około 20 min. Następnie igłą o bardzo niewielkiej średnicy wprowadzamy poprzez iniekcję w warstwy skóry głębokiej lub powierzchniowej warstwy podskórnej.

Zabieg trwa ok. 30 minut.

Image

Cellulit - leczenie

Cellulit w nomenklaturze medycznej nazywany jest także lipodystrofią gynoidalną.
Schorzenie związane jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu żylno-limfatycznego. Za główne przyczyny powstawania cellulitu uznaje się: hormony, genetykę, czynniki środowiskowe. Dotyka przede wszystkim kobiety, pojawiając się już w okresie dojrzewania (nasila się w okresie przekwitania, ciąży, menopauzie, podczas stosowania antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej). Cellulit występuje także u osób szczupłych i aktywnych fizycznie.
Zaburzenie to występuje jako pewnego rodzaju przejaw starzenia się skóry oraz wpływu czynników cywilizacyjnych (złej diety, braku ruchu, nadwagi i otyłości) na ludzki organizm.

Proces rozwoju cellulitu jest długotrwały i wyróżnia się w nim kilka etapów.
Najczęściej cellulit znajdujemy na pośladkach, brzuchu, udach, biodrach, kolanach, rzadziej ramionach i sutkach. Powszechnie znany jest jako nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze porównywane do skórki pomarańczowej lub materaca (w zależności od grubości grudek).
Szczególnie w początkowych fazach, kiedy zmiany nie są nasilone, walka z cellulitem ma największe szanse powodzenia.

W późniejszych etapach problemem może stać się nie tylko niechciany defekt estetyczny, ale także dolegliwości bólowe pojawiające się przy uciskaniu zmian.
Dlatego nie czekajmy aż pojawi się obraz klasycznej skórki pomarańczowej, tylko wcześniej zapobiegajmy rozwojowi cellulitu.